Cytaty biznesowe | LISTA TOP 100 | Cytaty marketingowe, motywacyjne!

Zebraliśmy dla Ciebie listę TOP 100 cytatów biznesowych, motywacyjnych, marketingowych!

Przeczytaj wybrane cytaty, które mogą być źródłem głębokiej inspiracji do działania! Zainwestuj swój czas w odrobinę refleksji i wyciągnij wnioski. W tym zestawieniu znajdziesz słowa osób, które w swoim życiu zawodowym osiągnęły sukces. 

Odkryj listę top 100 cytatów biznesowych!

Lista TOP 100 cytatów biznesowych!

1. Bądź wzorcem jakości. Niektórzy ludzie nie przywykli do środowiska, gdzie oczekuje się doskonałości.

Steve Jobs

2. Nie martwi mnie ktoś, kto oferuje ceny o 5% niższe. Niepokoi mnie ktoś, kto może zaoferować lepsze doznania dla klienta.

Jeff Bezos

3. Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.

W. Feather

4. Jeśli nie ustalasz celów dla samego siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.

Brian Tracy

5. Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają, a przeszkody ulatniają się.

John Quincy Adams

6. Pudłujesz 100% strzałów, jeśli w ogóle ich nie wykonujesz.

Wayne Gretzky

7. Aby odnieść sukces w interesach bądź śmiały, bądź pierwszy, bądź odmienny.

Henry Marchant

8. Najkrótszą i najlepszą drogą, by zrobić fortunę, jest dać ludziom wyraźnie poznać, że wspieranie nas leży w ich najlepszym interesie.

Jean de La Bruyère

9. Liderem jest ten, za kim pójdą inni, liderem jest ten, kto potrafi służyć ludziom, liderem jest ten, kto w każdej zmianie widzi szanse, liderem jest ten, kto zwykłe kontakty zamienia w przyjaźnie!

Sebastian Szymański

10. Czy wiesz, na czym polega sukces Jamesa Bonda? – Nie na tym, że wie on wszystko o broni i strategiach walki, ani na tym, że jest silny i umie się bić, ani na tym, że jest przebiegły i potrafi wszystkich wyprowadzić w pole, ani nie na tym, że jest przystojny i kochają go wszystkie kobiety, tylko na tym – że potrafi dostrzec i wykonać to, co w danym momencie jest najważniejsze.

Witold Wójtowicz

11. Świadomość trudności, jakie napotkamy w realizacji swoich zamierzeń, jest już połową zwycięstwa.

Jerzy Waszyngton

12. Porażki są nauką na przyszłość dzięki którym stajesz się silniejszy.

Autor nieznany

13. Pasja, która generuje zysk, to najlepsza inwestycja.

Mateusz Hęciak

14. Jeżeli głęboko zastanowisz się, co chciałbyś usłyszeć na swoim pogrzebie, znajdziesz swoją definicję sukcesu.

Stephen R. Covey

15. Sukces to umiejętność robienia pierwszych kroków i podążania tam gdzie jeszcze nikogo nie było.

Aleksandra Szczepkowska

16. Musisz próbować, próbować i jeszcze raz próbować, aby odnieść sukces.

Edward Ludbrook

17. Sukces nie spada z nieba. Nie ma w nim żadnych tajemnic. Nie zalicza się go do cudów.

Jim Rohn

18. Droga do sukcesu jest bardzo prostym procesem.

Jim Rohn

19. Wyobraź sobie najbardziej wyraziście, jak potrafisz, spełnienie swoich pragnień i uznaj, że już się urzeczywistniły. Jeśli nie zabraknie ci wytrwałości i koncentracji, sukces nie każe na siebie długo czekać.

Joseph Murphy

20. Jedyną wartością, która odróżnia jednego od drugiego – kluczem przenoszącym jednych w kierunku ich dążeń, gdy drudzy grzęzną w bagnie przeciętności – nie jest talent, wykształcenie lub błyskotliwość intelektualna; jest nim samodyscyplina. Z samodyscypliną wszystkie rzeczy są możliwe. Bez niej nawet najprostszy cel wydaje się nieosiągalnym marzeniem.

Teodor Roosevelt

21. Człowiek, który polega na sobie, myśli pozytywnie, jest optymistą i podejmuje pracę z wiarą w sukces, działa jak magnes. Przyciąga ku sobie twórcze moce wszechświata.

Norman V. Peale

22. Jestem trochę skąpy, ale co z tego? Gdy patrzę na pieniądze, które mam wydać na siebie, zawsze zastanawiam się, czy klient IKEI mógłby sobie na to pozwolić. Mógłbym regularnie latać pierwszą klasą, ale posiadanie pieniędzy na bogate życie to niezbyt dobry powód do ich marnowania. I jeśli istnieje coś takiego, jak dobre przywództwo, to na pewno lider powinien dawać dobry przykład.

Ingvar Kamprad

23. Pracuj tak ciężko jak to możliwe, to zwiększa szanse na sukces. Jeśli inni ludzie pracują 40 godzin w tygodniu, a ty 100 godzin, to ty w 4 miesiące osiągniesz to, co innym zajmie rok.

Elon Musk

24. Bogata osoba powinna zostawić swoim dzieciom wystarczająco, aby coś robić, ale nie wystarczająco, aby nie robić nic.

War­ren Buf­fett

25. Wierzę, że musisz rozumieć ekonomię i biznes, zanim stworzysz strategię oraz że musisz rozumieć strategię, zanim stworzysz strukturę. Jeśli zrobisz to w niewłaściwej kolejności, zapewne poniesiesz porażkę.

Michael Dell

26. Jeśli jest w ogóle jakiś sekret sukcesu, leży on w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzeniu na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej.

Henry Ford

27. Cały czas szukaj nowych celów. Nawet jeśli jesteś już bogaty, nawet gdy masz ustabilizowaną firmę. Wciąż pytaj, patrz, szukaj, główkuj, co jeszcze innego można zrobić. To znakomicie wpływa na twoją psychikę, ale także zabezpiecza przed nagłą katastrofą.

Ray Kroc

28. Oszczędność napędza innowacyjność, tak jak inne ograniczenia. Jedynym sposobem wydostania się z ciasnego pudełka jest wymyślenie sobie drogi na zewnątrz.

Jeff Bezos

29. Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce.

Steve Jobs.

30. Ludzie mają naturalną skłonność do myślenia życzeniowego. Wyzwaniem dla przedsiębiorców jest zatem powiedzenie sobie: jaka jest różnica między wiarą w swoje ideały i trzymaniem się ich, a ściganiem jakiegoś nierealnego marzenia, które nie ma podstaw. Trzeba być dość surowym w takiej autoanalizie.

Elon Musk

31. Biznes każdej firmy zaczyna się i kończy na dogłębnej analizie liczb. Niezależnie od tego, czym dana firma się zajmuje, jeżeli nie umie wyciągnąć wniosków z faktów dotyczących własnej działalności i podejmuje decyzje oparte na powierzchownych informacjach lub intuicji, w ostatecznym rozrachunku zapłaci za to wysoką cenę.

Bill Gates

32. Nie trafiłem ponad 9000 rzutów w moim życiu. Przegrałem ponad 300 meczów. 26 razu zaufano mi, gdy miałem oddać rzut na miarę zwycięstwa i spudłowałem. Przegrywałem w moim życiu ciągle. Dlatego właśnie osiągnąłem sukces.

Michael Jordan

33. Najbardziej niezadowoleni klienci to twoje najlepsze źródło nauki.

Bill Gates

34. Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nienagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.

Coolidge Calvin

35. Dajcie swoim pracownikom bardziej wyszukane zadania i lepsze narzędzia, a odkryjecie, że potrafią oni udźwignąć większą odpowiedzialność i wykonywać swoją pracę w mądrzejszy sposób. W erze cyfrowej każdy pracownik musi być pracownikiem umysłowym.

Bill Gates

36. Gdy praca, którą wykonujesz, nie daje ci radości, a tylko pieniądze, to jesteś śmiertelnie ubogi.

Bosmans Phil

37. Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie robiłeś.

Coniguliaro Dominick

38. Powiem wam, jak zostać bogatym. Zamknijcie drzwi. Bądźcie pełni obaw, gdy inni są chciwi. Bądźcie chciwi, gdy inni są pełni obaw.

Warren Buffett

39. Zatrudnij osobę, która najlepiej pasuje do danej pracy, nie najbardziej utalentowaną. To może być bardzo bolesna lekcja. Jeśli chcesz uruchomić traktor, nie ma sensu instalować w nim silnika samolotu.

Jack Ma

40. Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota.

Leo Burnett

41. Podczas gdy sukces oznacza, że masz rzeczy, których pragniesz, szczęście oznacza, że potrafisz się cieszyć z rzeczy, które masz.

Bodo Schafer

42. Poprawa wiąże się ze zmianami, doskonałość wiąże się z częstymi zmianami.

Winston Churchill

43. Wiedza usuwa dwóch wrogów budowania dobrobytu: ryzyko i strach.

Charles Givens

44. Istnieje duża różnica między tym, czy gramy, żeby nie przegrać, albo czy gramy po to, żeby wygrać.

Daniel S. Pena

45. Zazwyczaj ludzie przeceniają to, co mogą zrobić w ciągu roku, a nie doceniają tego, co mogą osiągnąć w ciągu dziesięciu lat.

Jim Rohn

46. Gdy już dostaniemy się na sam szczyt, upewnijmy się, że rynek o tym wie.

Jack Trout

47. Mój przepis na sukces zamyka się w trzech słowach: praca, praca, praca.

Silvio Berlusconi

48. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, aby odnieść sukces, jest pokochać swoją pracę.

Maria Lauretta

49. W każdym problemie ukryte są wielkie możliwości, które prowadzą dosłownie do jego minimalizacji. Największe sukcesy osiągali ci, którzy potrafili rozpoznawać problemy i wyciągać z nich korzyści.

Joseph Sugarman

50. Wolność do tego, by ponosić porażki, jest nieodłącznym elementem sukcesu. Większość ludzi sukcesu od czasu do czasu notuje niepowodzenia. Jeżeli mają oni jednak dość sił, niepowodzenia te stają się dla nich źródłem nowych sukcesów.

Michael Korda

51. Ambicją pracodawcy, jako przywódcy, powinno być płacenie lepszych zarobków, niż w którymkolwiek podobnym przedsiębiorstwie, a ambicją robotnika powinno być umożliwienie tego.

Henry Ford

52. Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca.

Peale Norman Vincent

53. Wszystko osiąga ten, kto śpieszy się, gdy czeka.

Thomas A. Edison

54. Jeżeli ktoś chce odnieść sukces, musi myśleć. Musi myśleć aż do bólu. Musi “wałkować” problemy w swojej głowie aż do chwili, gdy wszelkie ich aspekty zostaną już zanalizowane.

Lord Thomson of Fleet

55. Mnóstwo ludzi marzy o sukcesie. Według mnie, sukces można osiągnąć tylko dzięki powtarzającym się porażkom, które ciągle należy analizować. Tak naprawdę sukces to 1% pracy wykonanej w 99% dzięki niepowodzeniom.

Soichiro Honda

56. Zwlekanie to naturalny morderca szansy na sukces.

Victor Kiam

57. Zaczynaj razem z dobrymi ludźmi. Wyłóż im reguły gry, bądź z nimi w ciągłym kontakcie, motywuj ich i nagradzaj. Jeżeli wszystko to będziesz czynił sprawnie, nie może ci się nie udać.

Lee Iacocca

58. Dwa najważniejsze dni Twojego życia to ten, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co.

Mark Twain

59. Nic nie jest podawane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią, zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi.

Michael Jordan

60. Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Henry Ford

61. Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.

Canfield Jack

62. Za każdym razem, kiedy widzisz biznes, który odnosi sukces, oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję.

Drucker Peter

63. Twoją marką jest to, co ludzie mówią o tobie, kiedy wyjdziesz z pokoju.

Jeff Bezos

64. Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.

Henry Ford

65. Dzisiaj zarabianie pieniędzy jest bardzo proste. Ale zarabianie pieniędzy, będąc odpowiedzialnym wobec społeczeństwa i próbując ulepszać świat, jest bardzo trudne.

Jack Ma

66. Za­sa­da numer 1: Nigdy nie trać pie­nię­dzy. Za­sa­da numer 2: Nigdy nie za­po­mi­naj o za­sa­dzie numer 1.

War­ren Buf­fett

67. Absolutnie błędna jest koncepcja, która mówi, że sukces psuje ludzi, bo przez niego stają sie próżni, egoistyczni i nadmiernie zadowoleni. Przeciwnie – sukces najczęściej powoduje, że ludzie nabierają pokory, stają się tolerancyjni i twardzi.

Maugham William S.

68. Nigdy nie przyjmuj rad od osób, które nie osiągnęły tego, co ty chcesz osiągnąć.

Bodo Schafer

69. Bez Twojego pozwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy.

Franklin Delano Roosevelt

70. Człowiek wygrywa życie, jeśli pragnie tego, czego może dokonać i dokonuje tego, czego pragnie.

Dariusz Skraskowski

71. Podstawą większości życiowych sukcesów stanowi specjalizacja w nielicznych ograniczonych dziedzinach. Ludzi sukcesu cechuje m.in. to, że wybierają wyłącznie takie posady i przyjmują tylko te zlecenia, które umożliwiają im wykazanie się pełnią posiadanych umiejętności. Odmawiają robienia rzeczy, jakich nie lubią albo na których szczególnie się nie znają.

Brian Tracy

72. Bycie najbogatszym człowiekiem na cmentarzu nie ma dla mnie znaczenia… Kiedy w nocy kładę się spać mówiąc, że stworzyliśmy coś wspaniałego… To jest to, co ma dla mnie znaczenie.

Steve Jobs

73. Wspaniale jest mieć miliardy dolarów czy być bogatym ale znacznie ważniejsze jest zdrowie, znacznie ważniejsza jest rodzina. Kiedy jesteś bystry i wiesz co robisz możesz zarabiać pieniądze ale zdrowie i rodzina są na pierwszym miejscu.

Donald Trumph

74. Jeśli dobrze orientujesz się w zagadnieniach związanych z jakąś formą działalności gospodarczej, jakimś hobby lub sprawami jakiejś społeczności, powinieneś przeanalizować niewygody, jakie ludzie napotykają w tym obszarze – trudności, które blokują rozwój. Każda z takich przeszkód może stanowić znakomitą okazję do zrobienia dobrego biznesu.

Scott Fox

75. Szczęście i sukcesy będziesz miał dopiero wtedy, gdy nauczysz się, że trzeba wytrwać! Za dużo mówi się dziś o sile pieniądza, a zbyt mało o sile woli o sile, by wytrwać. To tajemnica wszystkich zwycięstw.

Phil Bosmans

76. Pozytywne myślenie to wiara, że możesz przesunąć góry. Natomiast sukces rozpoczyna się w momencie, gdy znajdziesz powód, dla którego masz to zrobić

Dexter Yage

77. Nie mogę nikogo nauczyć czegokolwiek. Mogę jedynie sprowokować do myślenia.

Sokrates

78. Rozważ przykład znaczka pocztowego synu. Zabezpiecza on swój sukces przez zdolność do przyklejenia się do jednej rzeczy i trwania przy niej aż dotrze tam, gdzie ma dojść.

Josh Billings

79. Większość ludzi nie prowadzi swojego życia. Oni tylko je akceptują.

John Kotter

80. Wielkie cele prowadzą do wielkich rezultatów. Brak celów prowadzi do braku rezultatów lub osiągania rezultatów dla kogoś innego.

Mark Victor Hansen

81. Najlepszy sposób, by przewidzieć przyszłość, to tworzyć ją.

Alan Kay

82. Aby odnieść sukces w interesach bądź śmiały, bądź pierwszy, bądź odmienny.

Henry Marchant

83. Nie rób wszystkiego z myślą o wygranej, a wtedy, jeśli będziesz robił swoje, wygrana sama przyjdzie do Ciebie.

Marcin Bielicki

84. Nikomu nie udało się jeszcze odnotować sukcesu w interesach, kierując dużą firmą przy użyciu teorii akademickich. Wprawdzie na papierze wydają się one atrakcyjne, ale mają się nijak do rzeczywistości.

Brian Tracy

85. Niezłomność człowieka polega na tym, że potrafi poświęcić sprawy ważne dla spraw ważniejszych.

Paulo Coelho

86. Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.

Napoleon Hill

87. Nie ma czegoś takiego jak nieważne ulepszenie.

Tom Peters

88. Różnica pomiędzy ludźmi sukcesu, a nieudacznikami polega na tym, że Ci pierwsi niemal nałogowo robią rzeczy, których Ci drudzy unikają jak diabeł święconej wody.

Brian Tracy

89. Osoba, która twierdzi, że coś nie może być zrobione, nie powinna przeszkadzać tej, która właśnie to robi.

Sin Zu

90. Sukces nie ma smaku i zapachu. Kiedy się do niego przyzwyczaisz, to tak jakby go nie było.

Pedro Almodóvar Caballero

91. Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.

Zig Ziglar

92. Sukces jest zdolnością do przejścia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu.

Winston Churchill

93. Jesteś urodzony, by zwyciężać, jednakże, aby być zwycięzcą musisz zaplanować zwycięstwo, przygotować się do zwycięstwa i oczekiwać zwycięstwa.

Zig Ziglar

94. Sukces jest robieniem tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz,z kim chcesz i tak długo, jak tylko chcesz.

Anthony Robbins

95. W życiu trzeba się przyglądać, jak przebiegają słoje rzeczywistości, i nie rąbać drzewa w poprzek, lecz uderzyć tak, by się rozpadło na dwa kawałki bez wielkiego wysiłku z naszej strony.

Grzegorz Turniak

96. W każdej sytuacji należy się uśmiechać, mówić właściwym tonem właściwe słowa i zawsze, ale to zawsze niczym supernowa promieniować pewnością siebie.

Terry Pratchett

97. Sukces buduje drabina stworzona z cierpliwości, wytrwałości, odroczonej gratyfikacji.

Marszałek Nikodem

98. Człowiek wygrywa życie, jeśli pragnie tego, czego może dokonać i dokonuje tego, czego pragnie.

Dariusz Skraskowski

99. Urodziłeś się po to, by wieść nadzwyczajne życie, robić nadzwyczajne rzeczy i pomóc nadzwyczajnej liczbie ludzi.

Mike Litman

100. Motywacja jest dla dzieci. Samodyscyplina dla dorosłych.

Adrian Kupeć

#BONUS 101. Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.

Lao-Tzu